16 maja 2017 r. Bank Spółdzielczy w Wysokiem Mazowieckiem wraz z Fundacją „Centrum Obsługi Biznesu” zorganizował konferencję podsumowującą projekt "Z ekonomią za pan brat" - projekt realizowany przez Fundację „COB” z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej w partnerstwie Fundacji z  Bankiem Spółdzielczym w Wysokiem Mazowieckiem oraz Bankiem Spółdzielczym w Ciechanowcu. Na początku spotkania Tadeusz Nosek – Prezes Zarządu powitał i podziękował za przybycie wszystkim uczestnikom, wśród których znalazły się instytucje i organizacje zaangażowane w realizację projektu „Z ekonomią za pan brat” w postaci Narodowego Banku Polskiego, Banku Spółdzielczego w Ciechanowcu, ekspertów zaangażowanych w projekt w roli prelegentów ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz z Zakładu Usług Informatycznych NOVUM sp. z o.o., a także w postaci Dyrekcji szkół objętych projektem oraz zaangażowanych w jego realizację nauczycieli z poszczególnych placówek szkolnych. Obecność lokalnych władz samorządowych, dyrektorów wszystkich szkół i przedszkoli z naszego lokalnego środowiska oraz innych banków spółdzielczych pozwoliła na szersze spojrzenie na możliwości współpracy w podnoszeniu świadomości ekonomicznej przez różne podmioty i środowiska. W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele Związku Banków Polskich oraz Krajowego Związku Banków Spółdzielczych. Swoją obecnością zaszczycili nas również eksperci z Uniwersytetu w Białymstoku, ze Szkoły Głównej Handlowej będący jednocześnie ekspertami z Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Instytutu Myśli Schumana.

Dr hab. Krzysztof Filipow prof. nadzw. Uniwersytetu w Białymstoku wygłosił prelekcję nt. Fałszerstw znaków pieniężnych. Następnie Piotr Karpowicz – Członek Zarządu Banku przedstawił Działalność społeczną i edukacyjną banków spółdzielczych na przykładzie Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem. Podsumowania realizacji projektu wraz z omówieniem poszczególnych działań podejmowanych w jego ramach dokonała Agata Rydzewska – Prezes Fundacji „Centrum Obsługi Biznesu”. Dyrektor Oddziału Okręgowego w Białymstoku Narodowego Banku Polskiego Krzysztof Ryczko zapoznał uczestników konferencji z Polityką Narodowego Banku Polskiego w zakresie działań edukacyjnych.

Podczas dyskusji na temat możliwości współpracy w zakresie podnoszenia świadomości ekonomicznej wśród dzieci i młodzieży głos zajął prof. nadzw. Szkoły Głównej Handlowej dr hab. Zbigniew Krysiak – ekspert Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezes Zarządu Instytutu Myśli Schumana, a także Pani Ewa Konarzewska – Wiceburmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie oraz Pan Krzysztof Ryczko – Dyrektor Oddziału Okręgowego w Białymstoku NBP.

Wnioski i pomysły płynące z dyskusji oraz bieżącej współpracy z poszczególnymi podmiotami będą doskonałą inspiracją zarówno dla Banku Spółdzielczego w Wysokiem Mazowieckiem jak i dla Fundacji „Centrum Obsługi Biznesu” podczas podejmowania kolejnych akcji i działań edukacyjnych. Podczas spotkania została ogłoszona III edycja Konkursu „Zasłużony dla edukacji ekonomicznej” – konkursu, w którym symboliczną statuetką zostają nagradzane osoby fizyczne oraz firmy lub instytucje, które swoją działalnością wnoszą wartościowy wkład w podnoszenie świadomości ekonomicznej naszego lokalnego środowiska.

 

 3D6B74813D6B74853D6B74883D6B74983D6B74993D6B7504